Recell

ReCell® tek kullanımlık, tek başına otolog hücre toplama kiti, ince split - thickness deri biyopsi dokusu; hemen yaralara uygun bir hücre süspansiyonu sağlar.

ReCell®  direk yara üzerine kritik müdahaleyi yapar, epidermal-dermal bağlantı noktasında topladığı farklılaşmamış bazal hücrelerin yanı sıra melonasitler, langerhans hücreleri, fibroblastlar ve keratinositleri sağlar. Hücre süspansiyonu sadece 30 dakika içinde kullanıma hazır hale gelir ve yara biyopsinin 80 katıbüyüklüğündeki alanı kaplar.

Teslim edilen hücre süspansiyonu, yaranın hızlı epitelizasyonu gerçekleştirerek, genellikle 5 ile 7 gün içinde biyopsi hastanın kendi doku hücrelerinin yeniden doğal doku, damarlanma ve pigment geliştirmesini sağlar.

 
 

ReCell Konsept
ReCell ®;  geniş bir yelpazede, yaralar, yanıklar, yara izleri ve cilt bozuklukları tedavisi için kullanılan bir yenilikçi cihaz ve uygulamadır.
ReCell ® teknolojisi cildin rejeneratif yeteneğinden yararlanır. Hastanın kendi cildinden alınan küçük bir örnek ile çalışılarak, ReCell ® cilt hücrelerinin sağlıklı bir cilt gelişimi için gerekli  hücreleri içeren bir süspansiyon üretir.
ReCell ® kitinin kullanımı uzmanlaşmış bir laboratuar çalışanı olmadan da uygulanabilir. Bu süreç hem maliyet hem zaman açısından verimlidir. Farklı türdeki sağlıklı hücrelerden hazırlanan hücre süspansiyonu tedavi edilecek alan üzerine püskürtülür ve bu karışım cilt yapısı(fibroblastlar), damarlanma(renk), pigmentasyon (melanositler) ve doku oluşumu için gerekli hücreleri içerir.